Erdoğan’ı destekliyor musunuz

Çin’in Vuhan kentinden başlayan Malum S’alg’ın (K) Türkiye’de ilk olarak 11 Mart tarihinde tespit edildi. O günden bu güne geçen 1 ayı aşkın sürede Türkiye çok yoğun bir gündeme maruz kaldı. Kamuoyu, Türkiye’nin Malum S’alg’ın (K) tedbirlerinin yeterli olup olmadığı yönünde iki zıt kutba ayrıldı.

Metropoll Araştırma Şirketi ise konuyla ilgili bir araştırma yaptı ve salgının başladığı günden sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’a siyasi desteğin arttığı sonucuna ulaştı.

SİYASİ PARTİLERE GÖRE ERDOĞAN’A VERİLEN DESTEKAraştırma şirketi, farklı siyasi partilere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan desteği de araştırdı. AK Partililerin desteği %86.1’den %92.6’ya çıktı.

MHP’lilerin de şubat ayındaki %60.9 olan desteğinin martta %73.3’e yükselmesinin yanı sıra muhalefet partilerinde de artış olduğu gözlendi.

CHP’LİLERİN DESTEĞİNDE YÜKSELİŞ Şubat ayında CHP’lilerin yüzde 4.3’ü desteklerken, koronavirüsle birlikte bu oran mart ayında 19.6’ya yükseldi. Yine şubat ayında İYİ Partililerin yüzde 9.7’si desteklerken, mart ayıyla birlikte bu oran 23.8’e çıktı.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*