Ana Sayfa / GENEL / Belediye Başkanına, Valiye karşı görevini yapmaktan vazgeçmeyen torpil yapmayan yiğit

Belediye Başkanına, Valiye karşı görevini yapmaktan vazgeçmeyen torpil yapmayan yiğit

(Olaya ait video aşağıdadır..) GİRESUN`un Bulancak ilçesi Belediye Başkanı Recep Yakar, belediyenin çakıl yüklü kamyonunun trafikten men edilmesi nedeniyle Jandarma Astsubay Zeki Evrim Dörtyol ile tartıştığı videoyu internette yayınlayanlarla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili bir açıklama yayınladı. Yakar, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: `Saygıdeğer vatandaşlarım; günlerdir haberim, müsaadem alınmadan çekilmiş bir video kanunsuz bir şekilde internete, yerel ve ulusal basına servis edilmiş ve bunun üzerine ağır bir saldırı ve iftira kampanyası başlatılmıştır. Bu oyunların aynısı mazlumların umudu zalimlerin korkulu rüyası Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan üzerinde de oynanmıştı ve oynanmaya devam ediyor.

Oynanan bu büyük oyunla ve iftira kampanyası ile ilgili geniş bir basın açıklaması yapılacaktır. Bizi seven ve bizimle dertlenenler şunu iyi bilsin ki, biz onların yüzünü kızartacak bir şey yapmadık, yapmayız. Bu videoyu benim rızam ve iznim olmadan kanunsuz bir şekilde çekip kanunsuz bir şekilde internet ortamında yayınlayanlarla ilgili suç duyurumuzu yaptık. Sabırla olaylara yaklaşmanızı diliyor saygılar sunuyorum. Oyun bozanların en büyüğü Hz. Allahtır.`

ASTSUBAY DA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞ: Yaklaşık bir ay önce Bulancak`ta meydana gelen olayda, dere yatağından çakıl alan Bulancak Belediyesi`ne ait kamyon, jandarma trafik ekipleri tarafından, kanunda belirtilenden fazla yük taşıdığı için durdurulup, kantara götürülmek istendi. Olay yerine gelen Belediye Başkanı Ak Partili Recep Yakar ile Jandarma Astsubay Başçavuş Zeki Evrim Dörtyol arasında sözlü tartışma çıktı.

Olayla ilgili internette yayınlanan videoda, başkan Yakar`ın, belediyenin vatandaşa hizmet etmesini engellediğini ileri sürdüğü Başçavuş Dörtyol`u, para-lel örgü-t üyesi olmak ve rüşvet almakla suçlaması dikkat çekti.Başçavuş Dörtyol`un da bir süre önce Belediye Başkanı Yakar hakkında bu iddialarıyla ilgili suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Kamyonun durdurulması ve yaklaşık yarım saat süren tartışmanın ardından belediye başkanı Yakar ve görevlilerin olay yerinden ayrıldığı, Jandarma`nın da yükü kanuna uygun hale getirilen kamyonu daha sonra belediyeye teslim ettiği öğrenildi. VİDEO :

Her ne olursa olsun makamına mevkisine bakmadan kanuna uyarak görevini ifa eden yiğit astsubayımız Jandarmanın bir kanun ordusu olduğunu herkese bir kez daha anlatmıştır.. Gözlerimiz yaşardı o dürüst ve temiz kalpli davranışınızdan ötürü.Sizlere emanet Vatanım. Allah korusun her bir askerimizi. O anlara ait görüntüleri sizlerle payIaşıyoruz.. (Not: Olay bir kaç yıl öncesine ait olsa da ibretliktir.) Sizde gurur duyun ve herkesin görmesi adına arkadaşlarınızın da haberdar olması adınapaylaşın..

Hakkında Metin Kandemir

POPÜLER HABER

hdp şimdi ne yapacak

Son günlerde sosyal medya üzerinden ve HDP kanadından bir algı operasyonu başlatıldı. Kürtlere şimdiye kadar …

Bir Yorum

  1. bu bulancak belediye başkanı terbiyesiz biri.jandarma haklı…………

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir