Ana Sayfa / GENEL / Çavuşoğlu’nun verdiği ayar Fransız vekili kudurttu

Çavuşoğlu’nun verdiği ayar Fransız vekili kudurttu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Sonia Krimi arasında yaşanan sözde Ermeni soykırımı gerginliğinde salonu terk eden parlamenter Joelle Garriaud-Maylam, “Onurdan uzak ve diplomatik olmayan ifadelerle Fransa’ya hakaret etmesi çok kötü” açıklamasında bulundu. Antalya’daki NATO toplantısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Fransız parlamenter Sonia Krimi arasında yaşanan sözde Ermeni soykırımı gerginliğinde salonu terk eden diğer parlamenter Joelle Garriaud-Maylam sosyal medya hesabından olayla ilgili açıklama yaptı.

Fransız vekilden skandal ifadeler Toplantıyı terk ettiklerini hatırlatan Garriaud-Maylam, “TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’nun NATO parlamenter semineri açılışında onurdan uzak ve diplomatik olmayan ifadelerle Fransa’ya hakaret etmesi çok kötü” dedi.

İşte o tweet;

Hakkında Metin Kandemir

POPÜLER HABER

hdp şimdi ne yapacak

Son günlerde sosyal medya üzerinden ve HDP kanadından bir algı operasyonu başlatıldı. Kürtlere şimdiye kadar …

Bir Yorum

  1. HADDINIZI BILDIRINCE ZORUNUZAMI GIDIYOR? YAPMIS OLDUGUNUZ KATLIAMLARI SAVSAKCA DAVRANIP SOYLENMEMESINI MI BEKLIYORDUNUZ? ISTE BU KADAR. HAK ETTIGINIZ CEVABI ALDINIZ. GULE GULE. SINDIRMESI SIZE KALMIS.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir