Ana Sayfa / GENEL / Müjde Ar’dan Erdoğan Açıklaması

Müjde Ar’dan Erdoğan Açıklaması

Geçtiğimiz günlerde Halk TV’de Uğur Dündar ın sunduğu programa katılan Müjdat Gezen ve Metin Akpınar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik tehditler savurmuştu. Gezen, Cumhur başkanı Erdoğan’a “Recep Tayyip Erdoğan, sen bizim vatansever liğimizi sınayamazsın, haddini bil.” derken Metin Ak pınar ise, “Bu kutuplaşma ve karmaşadan kurtulmamızın tek çaresi demokrasidir. O noktaya ulaşabilirsek kavga gürültü olmadan bu işin içinden çıkarız. Ulaşamazsak ise belki lideri ayağından asarlar, belki mahzenlerde zehirlenerek ölür, belki de başka liderlerin yaşadığı kötü sonları yaşayabilirler.” sözleriyle televizyon ekranlarından tehditler savurmuştu. Toplum tarafından filmlerde oynadığı ahlaksız sahnelerle tanınan Müjde Ar, ise bu isimleri savunarak Cumhur başkanı Erdoğan’ı tehdit etmeye ‘Sanat’ dedi.

Müjde Ar, Gezen ve Akpınar’ı savundu Bugüne kadar AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan düşmanlığını gizlemeyen Müjde Ar, sanatçı müsveddelerini savundu. Konuya ilişkin açıklama yapan Müjde Ar, “Türkiye de yazarların, sanatçıların, halktan insanların düşüncelerini özgürce ifade etmeleri yönetimi eleştirmeleri suç kabul ediliyor. Sorunları olan insanların barışçıl gösterileri yani hak aramaları engelleniyor. Demokratik haklar yok sayılıyor. Bu gidişat toplumdaki var olan huzursuzlukları derinleştiriyor. Toplum bir korku toplumuna dönüştürülüyor.

Bunları doğru bulmuyorum. Ülkemizde huzur ve kardeşlik içerisinde yaşamanın ve her alandaki gelişmenin yolu eksiksiz bir demokrasiyle mümkündür. Yönetimlerin görevi bunu gerçekleşmektir. Hoşa gitmeyen düşünsel ve sanatsal ifadeleri yasaklamak cezalandırmaya çalışmak değildir.” ifadelerini kullandı.

Hakkında Metin Kandemir

POPÜLER HABER

hdp şimdi ne yapacak

Son günlerde sosyal medya üzerinden ve HDP kanadından bir algı operasyonu başlatıldı. Kürtlere şimdiye kadar …

2 Yorum Yapınız

  1. arkadas durup durup dokrasi ozgurluk be dikdator diyolarya iki lafim var mujdat gezien bin turlu asşalik laflar ettin Sana Kim ne dedi ama isi vatanin huzurunu kaciracak hain aciklamalaina kadar orada durmasini bilemedin Metin akpinar rahmetli zeki alasya arkadasin oldugu halda para icon onu bile sirtindan vurdun ama yinede hak semi sanatci dedi mizhini alkisladi oldu gitti tarik Alan in yaptiklarini herkez biliyor sefil bilo dedik tam bir rezalet eeeeeee mukde at kusjes bakmayin yillarca ahlak yoksunu rezalet filimler yaptinsana Kim ne dedi halbuki topluma ahlaki boyutta cok zararin oldugu haalde bunun anladigi demokrasi arabanin camina kafasini sikistirmakmis meger ha gelelim Ortak paydaniz olan diktatorluk takintinza ya arkadas sizmi aydin alimsiniz yoksa biz hakilaten kormuyuz dikdator diyosunuzya ben de sayin erdogana kiziyorm inanin hemde sizden fazla Neden iki Saat Diktator luk yapmiyosun diye iki Saat Diktator olsada du uv besinizin kellesi bir gitse de ulkedeki Diktator ne demek bir ogrense

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir