Ana Sayfa / GENEL / süleymancılar kime oy verecek

süleymancılar kime oy verecek

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun Süleymancılar cemaatine ait olduğu iddia edilen bir Kur’an kursunda kıraat yaparken çekilen fotoğrafı uzun süre kamuoyunun gündeminde kaldı.Gazeteci Fehmi Çalmuk’un kendisine ait internet sitesinde yayınladığı fotoğrafın arından ilginç gelişmeler yaşandı.Oda TV’den Asiye Güldoğan, Süleymancılar cemaatinin, söz konusu fotoğrafın da ortaya koyduğu şekilde, rahle-i tedrislerinden geçen CHP’li İmamoğlu’nu destekleme kararı aldığını duyurdu.

Güldoğan, 23 Haziran’da yenilenecek yerel seçimlerde Süleymancılar cemaatinin CHP’nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu’nu destekleyeceklerini ve kendisine oy vereceklerini yazdı.Asiye Güldoğan, “Süleymancılar ve Mücadeleciler de İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’nu destekliyorlar. Ak Parti muhalifliğiyle bilinen Süleymancıların büyük bölümü zaten önceleri MHP’ye, sonraları İYİ Parti’ye oy veriyordu. İYİ Parti, CHP’yi desteklediği için Süleymancılar gibi katı bir cemaat de CHP adayı Ekrem İmamoğlu’na oy verecekler.” ifadelerini kullandı.DESTEK ÇAĞRISINDA ESRARENGİZ İFADELER…Diğer yandan, Süleymancılar yönetimi tarafından liderleri adına cemaatin takipçilerine gönderildiği iddia edilen bir talimat ortaya çıktı.”Ekrem İmamoğlu’na oy verin” talimatının yer aldığı yazıdaki bazı ifadeler ise uzun süre tartışılacağa benziyor…

“Muhterem Mıntıka Mümessilimiz” ifadesi ile başlayan yazıda, “Muhterem Büyüğümüz’ün sizlere/ sizlerin şahsında bütün kardeşlerimize selamları – duaları var. Yenilenecek 23 Haziran İstanbul seçimlerinde Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu’na oy verilmesi arzu ediliyor. NOT: Muhterem Büyüğümüzün bu talimatı bütün personel, ihvan ve ehavatımıza sıhhatli ve açık şekilde ulaştırıldıktan sonra 21 Haziran 2019 Cuma günü 13:00’e kadar geri dönüş yapılarak malumat verilmesi rica olunur.”  denildi.”İstanbul Sekreterya” imzalı yazıda dikkat çeken ve maksadı kafaları karıştıran bir başka not da yer aldı.”Yazının alındığına dair aynı program üzerinden (dosyalar kısmından) sistemden de ‘yazı alınmıştır’ şeklinde 21.30’a kadar geri dönüşün yapılması…” ifadesi, “Süleymancılar cemaat içi iletişim için gizli bir haberleşme programı mı kullanıyor?” sorusunu gündeme getirdi.

Hakkında Metin Kandemir

POPÜLER HABER

hdpli başkan isyan ettirdi

Diyarbakır’da belediye yönetimlerinin HDP’yi başkanlara geçmesi sonrası 267 kişinin işine son verildi. İşten çıkarılan çalışanlar, …

20 Yorum Yapınız

 1. Bu takiyeci cemaatlerin buyumesi mutlaka devlet tarafindan engellenmeli ve mit tarafindan takip edilmeli.

 2. ismail karabatak

  vay dümbükler vaaayyy

 3. Bi hipnotik kitle de bunlar!… Şahsi hür kanaatleri yoktur. Sıradan fotokopik beyinlerdir!..

 4. Fetocular 2 sakın gitmeyin onlara mit bunları araştırması lazım hocaların altında son model araba

 5. Hucurat Suresi Ayet 6:
  “Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın.

 6. Şu an emniyetin önemli birimlerini fetoculardan sonra süleymancılar ele geçirdiler hükümet önce bunları temizlesin menzilcilerde aynı yakında bunlar devlete kafa tutacaklar üzülüyorum devletin bunların eline düşmesinden..))

 7. vay kansızlar vayy , beyni uyuşmuş embesil sürüsü. Sizin nereye oy atacağınızı söyleyen karınızı nasıl becereceğinizi de anlatsın hatta uygulamalı göstersin..

 8. farklı görüş

  a4 kağıdına çıktı alan yalan haber peşinde koşuyor milletin ahı üstünüze olsun.

 9. muslumanların uzerıne oynanan oyunların farkında olalımm mıllett matsatları farklı farklı oyunlarr devam edıyor muslumanları parcalayıp yok edınceye kadarda devam execek asla ınanamayınnn

 10. Hepiniz yanıldınız
  Gerçek şu Malûm cemaat CAI vb. gibi uluslararası örgütlerin kontrolünde isteyerek ya da zoraki fakat bunu kendi üyelerine anlayamadıkları için Tayyip abiye çamur atıyorlar
  Kula güvenme Allah Teala ya güven. Istanbulu kazsnsakta kaybetsekte zafer bizimdir
  Inanıyorsanız güçlüsünüz
  Tevekkeltu ala Allah . La hevle vela kuvvete illâ Billah
  La galibe illallah

 11. bunlar karanlık bir cemaat diyorlarki bizzat kulaklarımla işittim yüzlerce insan vardı hocanın biri bundan bir veya iki sene gibi şirkette çalışıtoruz yukarıda sohbet var dediler bizde yukarı çıktık hoca anlatıyor bütün cemaat ler sapkın yoldadır tek kurtulacak olan biziz bizden gayrısı sapıktır diye vaaz veriyor bir kişide sen ne diyon be adam demiyorlar kuzu kuzu dinliyorlar hakikaten bu cemaati göz önünde bulundurmak gerek

 12. cemaatler tarikatlar yabancıların destekleri ABD nin yıllarca bu ülkede istediğini yapması.aklıma şu soru geliyor.cemaat lideri imamoğlunu daha mı müslüman buluyor.

 13. Reis, lider, Şeyh vs… nin talimatına “semi’nâ ve eta’nâ: işittik ve itaat ettik” dersek ve hiç düşünmezsek bal gibi ve hemencecik haşhaşî oluruz. Sonra bizden namaz, oruç, tesettür vb.her şey düşer. Çünkü artık akıl ne vahiy kabul eder ne nakil. Bu insan olma vakfının dibe vurduğu noktadır. İnna lillah ve inna ileyhi râciûn.

 14. imza yok bir şey yok, bir a4 kağıdına herkes bu yazıyı yazabilir.. iftira atmayın yazıktır günahtır..

 15. Süleymancılar seçimlerde hangi partiyi desteklemişlerse o parti kayb etmiş

 16. Demokrasi bir ulkede yasiyoruz isdeyen kime oy verirse versin kime ne Nasyonel sana bi sozum olacak aileyi karidirma terbiyeni takin tayip baskana mi danisiyon karini nasil halledeceni ..bence dusun meden konusma anladinmi..

 17. Artık yeter cumhurbaşkanımız bunlara el atsın gini fetullah gibi vatandaşın üzerine kurşun sikmasinlar

 18. Suleyman efendi mensuplari yahudilere dost akepeye destek vermeyerek dogru bir karar almislardir. Tebrik efiyorim

 19. Böyle haberlere inanmayın yalandır
  Kim ne derse desin büyük kısmı cemaatin tayibi sever ve ona oy verir..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir