Ana Sayfa / GENEL / Yaşlı Ressam ve Köy Halkı

Yaşlı Ressam ve Köy Halkı

Köyde yaşlı bir ressam vardı. Olağanüstü güzel resimler yapıp iyi fiyata satardı.Bir gün köyden bir fakir gelip dedi ki :Yahu senin durumun iyi. Neden kimseye yardım yapmıyorsun. Bak fırıncı fakirlere ara ara bedava ekmek veriyor. Kasap bazen Bedava et veriyor. Sen neden hiç yardım etmiyorsun. Ressam tebessüm etti ama bir şey demedi.Bu fakir bütün köyde sabah akşam ressamın aleyhinde propaganda yapıyor ve ressamı kötülüyordu. Bir gün ressam hasta oldu .

Kimse de onun yanına gelmedi ve sonunda ressam öldü.Aradan bir kaç gün geçti .Artık ne fırıncı ekmek verdi fakirlere ne de kasap et verdi.Sordular neden fakirlerin hakkını kestiniz?Dediler ki her ay başı o merhum ressam bize para verip fakirlere ekmek ve et vermemizi söylerdi. O ölünce para veren kalmadı o yüzden…..

İnsanların bazıları seni kötü bilir kimileri ise sudan daha temiz ve berrak.Ne kötü diyenler sana zarar verir ne de iyi diyenlerin bir yararı olmaz.Önemli olan senin gerçek ve hakiki durumundur. Onu da bir tek Allah bilir. Kimseye karşı önyargılı olma. Eğer gerçek halini bilsen başka türlü davranırsın. Allahım bizleri doğru yoldan ayırmasın

Hakkında Metin Kandemir

POPÜLER HABER

hdp şimdi ne yapacak

Son günlerde sosyal medya üzerinden ve HDP kanadından bir algı operasyonu başlatıldı. Kürtlere şimdiye kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir