Herkesi Ağlattı

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan bir ailenin hayatı, Malum S’alg’ın (K)  yüzünden ka’busa döndü. Taksicilik yapan 48 yaşındaki Şevki Ç, V’ir’Üse yakalanarak 6 gün önce v’ef*at etti. 35 yaşındaki hamile eşi Elif Ç. ile kızları 15 yaşındaki İlayda ve 7 yaşındaki Işınsu’nun da testleri pozitif çıktı. Temizlik işleri yapan Elif Ç. ile Şirinyer Lisesi 1. sınıf öğrencisi İlayda ve Şirinyer Cengiz Topel İlkokulu 1. sınıf öğrencisi Işınsu, Bornova Devlet Hastanesi’nde te’davi altına alındılar. Anne ve kızları, ce’na’zeye bile gidememenin üzüntüsünü yaşarken, 30 haftalık hamile kadının karnındaki bebeğinin ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

‘SAKIN SOKAĞA ÇIKMAYIN’ Kızlarıyla birlikte teda’visi süren Elif Ç’nin Yeni Asır aracılığıyla verdiği mesaj ise yürek burktu. Eşinin hiçbir sağlık sorunu olmadığını ve sigara bile kullanmadığını söyleyen Ç, “İnsanlar aç kalsın ama sokağa çıkmasın.

Biz yan’dık, siz yan’mayın. Haberleri görünce şok oluyorum. Bu kadar duyarsızlık, kendini bilmezlik olamaz. İnsanlar 2 gün sokağa çıkma yasağı çıkınca kendilerini sokağa attılar. Lütfen beni dinleyin, bu işin şakası yok. Yaşamak, aç kalmaktan daha önemli” diye feryat etti.

‘BİZ DE OL’EC’EK MİYİZ?’ Kızlarının büyük bir travma yaşadığını anlatan gözü yaşlı kadın, “İnşallah bebeğimi kaybetmem. Bizim de testlerimiz pozitif çıktı. Kızlarım bana ‘anne babam gibi o-lec’ek miyiz?’ diye soruyor. Ne cevap vereceğimi bilmiyorum. Hepimizin hayatı ka’rardı. Allah kimseye bu a’cıyı vermesin. 2 kızım ve karnımdaki bebeğimle kaldım” dedi.

Taksicilik yapan eşinin rahatsızlandığını ve testinin pozitif çıktığını söyleyen Elif Ç, “Onu Bozyaka Eğitim Hastanesi’ne kaldırdılar. Tedavisinin 5. gününde, 6 gün önce v-efa’t etti. Ce’n-aze’sine bile gidemedik” diye konuştu. Ve-fa’t eden eşinin vasiyetini ağlayarak anlatan Elif Ç. “İki kızımın adını da babaları koymuştu. Ama doğacak bebeğimizin adını benim koymamı istemişti.

İsteğini Allah izin verirse yerine getireceğim. Şu anda ac’ımı içime atıyorum. Kızlarıma bile sarılamıyorum. İnşallah onlara bir şey olmaz. Yaşadıklarımız herkese ders olmalı. Lütfen evlerinizden çıkmayın” dedi. V-efa’t eden eşinin vasiyetini ağlayarak anlatan Elif Ç. “İki kızımın adını da babaları koymuştu. Ama doğacak bebeğimizin adını benim koymamı istemişti” diye konuştu

Leave a comment

Your email address will not be published.


*