istanbul için yeni anket sonuçları

Yüksek Seçim Kurulunun seçimi tekrar kararı alması bunun içinde 23 Haziran tarihini işaret göstermesiyle Birlikte artık gözler İstanbul’a çevrilirken, anket şirketleri de ellerinden son anket sonuçlarını paylaşmaya devam ediyor. Bu anket şirketlerinden Konsensus Araştırma’nın son yaptığı çalışmaya göre bakın kim ne kadar oy alıyor ama eminizki vicdanlı seçmenler sandık başına geldiklerinde Binali Yıldırımı seçecekler..

YAPILAN ANKETLER BİNALİ YILDIRIM ÖNDE DİYOR

Seçmenlerin yüzde 50,2’sinin Binali yıldırım’a, 48,1’inin Ekrem İmamoğluna’a ve 1,7’sinin diğer partilere oy vereceğini ifade etti. Anketle ilgili açıklama yapan Konsensus Araştırma Başkanı Murat Sarı, “31 Mart’ta Ekrem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında açıklanan 13 bin 700 oy farkının, kapandığını ve Ak parti’ye küskün Seçmenin’de yeniden Oy vererek Binali yıldırım’ın  İmamoğlu’na 23 Haziran’da seçimler yenilendiğinde yaklaşık 180 bin oy fark atacağı bekleniyor.” dedi.

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin tekrarına karar vermesinin ardından tüm Türkiye’nin gündemi İstanbul oldu.Öte yandan anket şirketleri de 23 Haziran’daki seçimler için vatandaşın nabzını yoklamaya devam ediyor.

İmamoğlu ve Yıldırım arasındaki fark kaç Euronews’te yer alan habere göre, Konsensüs araştırma şirketinin yaptığı ilk ankete göre Binali yıldırım Ekrem İmamoğlu’nun yüzde 2,1 farkla önde.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*