Muhsin yazıcıoğlundan efsane ayar

Oğlu Pkk Tarafından Kaçırılan Anne Muhsin Yazıcıoğlundan Yardım İstedi. O İse Bakın Ne Yaptı? Tunceli’de yaşanan olayda Cennet Mekan Muhsin Yazıcıoğlu bir defa daha dürüstlüğünü ve mertliğini ortaya koymuştur. Şehit liderin bu anısı, Muhsin Başkanının vatandaşın derdiyle ne kadar dertlendiğinin en büyük örneklerinden biri olarak tarihe geçti.Tunceli’de PKK te*rör ör*gütü tarafından ansızın kaçırılan bir gencin annesi feryat figan etmekte ve ne yapacağını bilememektedir.

Annenin bu halini gören hemşerileri, “Oğlunu bulursa Muhsin başkan bulur. Hemen ona git ve derdini anlat.” denildi. Genel merkeze gelen anneyi Muhsin Başkan dinler ve çok hüzünlenir ve oğlunun bulunacağına dair hemen söz verir ve o zaman ki Tunceli valisini acilen arar, emniyeti de arar ama hiç bir çare bulamaz…Peki cennet meķan başkan ne yaptı dersiniz? Vaz mı geçti? Hayır. Mecliste koruma amirlerine 5 dakika kameraları kapatın talimatı verir ve o zaman ki HDP’nin meclis odasının kapısında korumalarının yanında Ahmet Türk’e elinde kaçırılan gencin ismi yazılı notu uzatır ve der ki;

BİR KAÇ SAAT İÇİNDE BU GENÇ TESLİM EDİLMEZ İSE AHMET BEY SENİ ALIRIM!! Sonra ne mi olur? Bir saat içinde meclis lokantasında yemek yerken Tunceli valisi Muhsin Başkanı arar ve müjdeli haberi verir, “Başkan genci teslim ettiler” der. Anne ise haberi alınca büyük bir sevinçle gözyaşları içinde Muhsin Başkan’a teşekkürler eder…Böyle mert, dürüst, delikanlı bir adamı ne yazık ki harcadılar.. Mekanın Cennet olsun Muhsin Reis. Senin kanın kimin eline bulaşmışsa Allah onlara iki cihanda da huzur vermesin..

Leave a comment

Your email address will not be published.


*